SILVER & METAL / Silver / Uppläggningsskedar 10007053
nr 1000 7053
Uppläggningsskedar
one pair, silver, modell Olga, Möllenborg Feron, Stockholm 1800-talets andra hälft, 270 g. length: 30 cm,
1 par, silver, modell Olga, Möllenborg Feron, Stockholm 1800-talets andra hälft, 270 g. längd: 30 cm
2000
SEK 1800
Monday December 14 2015
at 20:13:50
6/12 20:59:58
- Thema-auction
Dec 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver